Koçlar Otokmotiv Instigram Sayfası Koçlar Otokmotiv Facebook Sayfası Koçlar Otomotiv Web Sitesi Türkçe Dil Seçeneği Koçlar Otomotiv English Web Site

Molibden Differential Pinion Shaft

İstavroz sistemlerin dayanım konusunda Türkiye de ilk defa şirketimizin üretmiş olduğu Molibden kaplama lı istavroz mili ile ilgili olarak; Tüm lastik tekerlekli ve istavroz kutusu bulunan kara taşıtlarında aşırı yük ve aşınmayı önleyici olarak istavroz mili üzerine %100 molibden kaplamalı mil üretimini yapılmaktadır.

Molibden nedir? Molibden günümüzde yüksek teknolojik sanayi ürünlerin de kullanılan aşınmaya ve ısıya karşı yüksek dayanımlı bir elementtir. Bu ürünün kullanıldığı parçalarda eskisine göre yaklaşık beş kat daha dayanımı arttırdığı test edilmektedir son derece mukavemet sağlayan bu element sayesinde mil sarma sorunu ve buna bağlı olarak dişli kırılması ve istavroz kutusu arızaları ciddi oranda azalma göstermiştir.

Molibden kaplama öncesi 1500 Mpa Brinell sertliği vardır. Flame sprey yöntemi ile uygulandıktan sonra uygulandığı bölgede 45 HRC sertlik alına bilmektedir ayrıca ergime derecesi 2800 olup ısıya çok dayanıklıdır.

Sonuç olarak çok ağır yüklerde çalışan taşıtlarda kullanılması büyük avantajlar sağlayacak olup verimliliği arttırma konusunda olumlu sonuçları müşterilerimize sunmuş bulunmaktayız.